Teknoloji

Bir dönemin efsane uygulamasıydı, değişiklikle geri döndü: İşte yeni Clubhouse ve sundukları

COVİD-19 salgını sırasında aniden yükselişe geçen ancak daha sonra ilk çıkışı kadar hızlı bir şekilde düşüşe geçen Clubhouse uygulaması – biraz farklı bir şekilde de olsa– iade.Sosyal ses odalarını popüler hale getiren uygulama, şirketin bir blog yazısında ayrıntılı olarak açıkladığı gibi, ” sohbetler” adlı yeni yalnızca sesli grup sohbetleriyle daha çok bir mesajlaşma uygulamasına benzemek“Kendini yeniden yapılandırıyor.

Bir sohbeti, sesinize katkıda bulunduğunuz bir dizi Instagram hikayesi olarak düşünün. Sesli mesaj kaydederek bir konuşma başlatıyorsunuz ve ardından bu konuşmayı arkadaşlarınıza gönderebiliyorsunuz. Ayrıca kendi ses kayıtlarını ekleyerek sesli kolaj/sohbet oluşturabilirler.

Uygulama bu yeni konuşmalar için tamamen yeniden tasarlandı. Yeni güncellenen uygulamayı açtığınızda yeni bir sohbet başlatmanız ve paylaşımda bulunmanız isteniyor. Uygulamanın yeni ana sekmesinde de ilk göze çarpan şey sohbetler oluyor ve Clubhouse kullanan arkadaşlarınız varsa onların sohbetleri de ana sekmede görünüyor.

Clubhouse’u popüler yapan şey nedir? hâlâ canlı sosyal ses odaları oluşturabilirsiniz , ancak bu özellik biraz gömülü görünüyor. Yine de Clubhouse canlı odaların ” Clubhouse’un merkezi bir parçası olmaya devam edecek.” diyor.

Revize edilen uygulama iOS ve Android’de mevcuttur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu