Teknoloji

2024’te Gelen CoD, Xbox Series S/X ve PS5’e Gelebilir

Microsoft’un Activision-Blizzard’ı satın alma girişimiyle ortalığı birbirine katan Call of Duty meleğim, geçtiğimiz günlerde Xbox’ın Call of Duty oyunlarını piyasaya sürdü. Nintendo konsollarına sunacağının duyurulması ile birlikte yerleşmeye başlamıştı. Hatta bazı kaynaklar Microsoft ve Sony’dir. Hatta bir anlaşmaya vardığını iddia etti..

Bugün Call of Duty’nin geleceği hakkında değerli bilgiler ortaya çıktı. Bu yıl biteceği söyleniyorGelen yeni bilgilere göre Call of Duty serisi kaldığı yerden devam edecek.

Peki 2023’te mi bitiyordu?

Geçtiğimiz aylarda Activision’ın 2021 yılında hacklenmesinin ardından sızdırılan belgelerde birçok kaynak yer alıyor. Call of Duty serisinin 2023’te sona ereceğini belirten bilgilere erişimi vardı. . Ancak geçtiğimiz Aralık ayında belgelerini bilgisayar korsanlarına kaptıran Activision, görünüşe göre planlarını değiştirmişti. Yeni sızdırılan belgelerde serinin tüm hızıyla devam edeceği ve hatta serinin 2024 yılında çıkacak olan yeni oyunu da yer alıyor. Cerberus Projesi Ön geliştirme aşamasında olduğu söylendi. Bu da Microsoft’un Call of Duty serisini eski ihtişamına döndürme şansı olduğunu gösteriyor.

Sızdırılan belgelerde dönemin yeni nesil konsollarının yanı sıra 2024 yılında çıkan oyun da yer alıyor. Xbox Serisi S/XVe PlayStation 5konsollara da “kesinlikle” sunulması gerektiğini öne sürüyor yazışmalar yer aldı. Ayrıca bazı iç yazışmalarda 2024 yılında çıkacak olan Call of Duty’nin ” Görev Çağrısı 2.0” ve bu değişikliğin diziyi etkileyeceğini. “Yine dünyanın en popüler oyunu olacak”davacıbilgiler yer aldı.

Microsoft’un Call of Duty için Nintendo ve Sony ile yaptığı uzun vadeli anlaşmalar da serinin devam edeceğini gösteriyor. Oyuncuların tek umudu, Microsoft’un Call of Duty’yi “klişe FPS oyunu” kategorisinden çıkarıp gerçek bir Call of Duty oyununa dönüştürmesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu