Haber

Umut Gündüz’ün Babası Menderes Gündüz Tkp’den Milletvekili Adayı Oldu: “Erdoğan’a 1 Oy Gitsin, Tkp’ye 1 Oy”

Ankara’da alkollü sürücünün çarpması sonucu yaşamını yitiren Umut Gündüz’ün babası Menderes Gündüz, Türkiye Komünist Partisi (TKP) Ankara 3. ilçesinden milletvekili adayı olduğunu açıkladı. . Gündüz, “Mağdur ailelerinin tarafsızlığını yitiren yargıya karşı mücadelesini örebilmek ve halkın örgütlü mücadelesini yükseltmek için sorumlu bir vatandaş olarak TKP’nin Ankara 3. bölge milletvekili adayıyım. Tek adam rejiminin halka yaydığı korku ve baskı iklimine karşı Erdoğan’ın gitmesi için 1 oy TKP’ye 1 oy” dedi.

Ankara’da 15 Temmuz 2020’de antrenman dönüşü alkollü sürücü Çağdaş Şenyüz’ün çarparak kaçması sonucu hayatını kaybeden 19 yaşındaki bisikletçi Umut Gündüz’ün babası Menderes Gündüz, 3. ilçe adayı oldu TKP Ankara. Gündüz konuyla ilgili sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Ben, özellikle bisiklet, motosiklet, kadın ve işçi cinayetlerinin durdurulması, tarafsızlığını yitirmiş, üstlerin kanununa dönüşmüş yargı sisteminin cezasızlık politikalarına karşı mağdur ailelerinin çabalarını birleştirmek için buradayım. ülkenin her köşesinde kararlaştırılan, sözde kaza-kader denen cinayetleri meşrulaştıran ve kurbanların ailelerinin emeğini ören, sorumlu bir vatandaş olarak halkın örgütlü çabasını artırmaktır. Baskı ve zulüm ortamında, TKP’nin Ankara 3. bölge milletvekili adayıyım. TKP’ye 1 oy ki 1 oy Erdoğan’a.”

Ankara’nın Eryaman ilçesinde bisiklet sürerken arkadan aracın çarpması sonucu yaşamını yitiren Umut Gündüz’ün ölümüne neden olan Çağdaş Şenyüz’ün davası 27 Aralık 2021’de sona erdi. Şenyüz’e 4 yıl hapis cezası verildi , Ankara 57. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından “kasten öldürme” suçundan 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı. Dört aydır tutuklu bulunan Şenyüz, süreyi dikkate alarak cezaevine girmedi ve Umut Gündüz’ün ailesi 28 Ocak’ta istinaf mahkemesine başvurdu.

haber-tortum.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu