Haber

Ümit Dikbayır: Uzman Çavuş Serkan Konuk 10 gündür ameliyat olamıyor

Bağımsız Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Uzman Çavuş Serkan Konuk’un 23 Ocak’ta Binicilik Sporları Eğitim Merkezi’nde attan atlama sonucu yüzünden ağır yaralandığını, hemen Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne (GATA) sevk edilmesine rağmen müdahale edemediğini belirtti. şimdi devreye alınsın. Dikbayır, “Ameliyat yapılmıyor ve tarih belirtilmeden epikriz raporuyla ‘Ameliyatlar planlanmadığı için iptal edildi’ denilerek evine gönderiliyor. Askerimize bir an önce sahip çıkın. Sayın Bakanım, kuruluş amacımız bu Hastane öncelikli olarak Türk Silahlı Kuvvetlerine hizmet verecekti.”

Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, resmi X hesabından Uzman Çavuş Serkan Konuk’un 10 gün boyunca Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyat olamayacağını duyurdu. Dikbayır’ın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı etiketlediği açıklaması şöyle:

“Uzman Çavuş Serkan Konuk, Atlı Spor Eğitim Merkezi’nde idman sırasında iş kazası geçirdi. Antrenman sırasında atın zıplaması nedeniyle Uzman Çavuş Serkan’ın burnu kırıldı, dişleri kırıldı, elmacık kemikleri kırıldı, damak ve dudak yarığı oluştu. birimin görevlendirdiği kişiyle birlikte 23 Ocak’ta acil servise (Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi) giriyor. Plastik cerrahi bölümüne sevk ediliyor. Ameliyat tarihi 2 gün sonra veriliyor. Daha sonra 31 Ocak’a erteleniyor. Tekrar 2 Şubat’a ertelendi. Ameliyat yapılmadı ve tarih belirtilmeden, ‘Ameliyat tamamlanmadığı için iptal edildi.’ Tarihi bilinmeyen epikriz raporu evine gönderiliyor. Derhal askerimize sahip çıkın. Sayın Bakanımız Fahrettin Koca, o hastanenin kuruluş amacı Türk Silahlı Kuvvetlerinin öncelikli hizmeti için kurulmuştur. Ekiplerine vereceğiniz talimatla derhal bu kahraman askerle iletişime geçin ve gerekli müdahaleyi yapın.”

haberbeytussebap.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu