Haber

Üç deprem bilim adamından Naci Görür’e itiraz: ‘Analizlerin yenilenmesi gerekiyor’

Naci Görür, Sabancı Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Ülkemizde Depreme ve Sarsıntıya Dayanıklı Kentler’ konulu seminerde, 2029 yılına kadar İstanbul’da 7 ve üzeri deprem olma olasılığının yüzde 64 olduğunu söyledi.

Anlıyorsun Açıklamasının ardından sosyal medyada yaptığı paylaşım,Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. “

Gökçeoğlu, Twitter paylaşımında, “1999’da yapılan olasılık temelli bir araştırmaya göre ‘İstanbul’da önümüzdeki 30 yılda büyük bir deprem olma olasılığının yüzde 64 olacağı’ söylendi. Hala doğru değil. Bu olasılık hesabını kullanın. Analizin yenilenmesi gerekiyor. Çünkü son 25 yılda yeni depremler oldu ve olasılık değişti” dedi.

İTÜ Jeoloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cenk Yaltırak, Gökçeoğlu’na destek vererek, “Efendim yeniledik. Giyen yoksa tek kusur var” yanıtını verdi.

Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. M7,3 ve daha büyük bir deprem olasılığı var. 30 yılda yüzde 48 olarak açıklandı” görüşünü paylaşarak temel oluşturdu. (HABER MERKEZİ)

savur-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu