Haber

Tekirdağ’da “motosikletli trafik timleri” eğitimlerle göreve hazırlanıyor

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki motosiklet timinde yer alacak polisler için eğitim düzenlendi.

Kentte meydana gelen trafik kazası, trafik yoğunluğu ve tertibiyle ilgili ihbarlara, inançlı ve süratli müdahale için motosiklet timi kuruldu.

Motosikletli polis timinde misyon alacak polislere “sürüş teknikleri eğitimi” veriliyor.

Timde vazife alacak polisler, teorik derslerin akabinde kıyı dolgu alanında oluşturulan parkurda uygulamalı eğitim görüyor.

Eğitimlerin akabinde başarılı olanlar sertifikalarını alıp timde vazife yapmaya başlıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Daire Başkanlığı Motosiklet Eğitmeni Yusuf Avcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, motosikletli takımların vakit zaman eğitimden geçtiğini söyledi.

Kentte 10 motosikletli takımın misyon yaptığını belirten Avcı, “Temel eğitimler, İl Emniyet Müdürlüğünün talebiyle Trafik Daire Başkanlığınca istekli personel arasından seçilen polis memuru ve rütbeli personele verilmektedir. 120 saatlik bir eğitimimiz var. Bu eğitimin içerisinde önce motosiklet kullanırken giyilen kıyafetler, ekipmanlar, kask, dizlik, dirseklik gibi ekipmanları ve önemini anlatıyoruz. ” dedi.

Avcı, eğitimlerde motosikleti de polislere tanıttıklarını vurgulayarak, “Teorik derslerin ardından ikinci haftada parkurumuzda eğitime başlıyoruz. Eğitimde personelimiz motosiklet kullanırken sürüş kabiliyetini artırılmasını sağlayacak ve kademeli olarak zorluk derecesi artan parkurlarımız var.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu