Haber

Seferihisarlı kadınlar savunma tekniklerini öğrenecek

Seferihisarlı kadınlar savunma tekniklerini öğrenecek

Seferihisar Belediyesi, kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında ilçedeki kadınların fiziksel öz savunmasını geliştirmek amacıyla “Savunma Teknikleri Çalıştayı” düzenliyor. “Keşke bu eğitimlere ihtiyacımız olmasaydı” diyen Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, şiddet olaylarının arttığını ve kadınların fiziksel olarak kendilerini korumak zorunda kaldıklarını vurguladı.

Kadına yönelik şiddet her geçen gün artarken Seferihisar Belediyesi kadınlara yönelik eğitim programı başlatıyor. Kadınların özgüven kazanmasını sağlamak amacıyla Seferihisar Belediyesi Tekvando Salonu’nda “Savunma Teknikleri Atölyesi” ücretsiz gerçekleştirilecek. Tekvando Antrenörü Sabah Vural tarafından verilecek eğitimin ilk bölümünde ısınma ve esneme hareketleri, ikinci bölümünde ise kendini savunma teknikleri öğretilecek. Antrenmana katılmak isteyen kadınlar Seferihisar Belediyesi Spor Biriminden detaylı bilgi alabilirler.

 

“KADINLARA ÖZGÜR GELECEK”

 

Kadınların özgür ve güvende olduğu bir gelecek için çalıştıklarını belirten Seferihisar Belediyesi Lideri Yetişkin, “Kadına yönelik şiddeti ve kadın cinayetlerini önlemenin en etkili yolu, kadınlarımızın her alanda aktif rol almasını sağlamak ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasıdır. kadın-erkek eşitliği bilinci oluştu.Seferihisar Belediyesi olarak kadınların eğitim, sanat ve spor gibi alanlarda daha fazla rol almasını teşvik etmek amacıyla projeler geliştirmeye devam ediyoruz.Ayrıca kadınların karşılaşabileceği her türlü tehlikeye karşı da öz savunma eğitimlerine başladık. Keşke bu eğitimlere ihtiyacımız olmasaydı, “Ama şiddet olayları artıyor ve kadınlar fiziksel olarak kendilerini korumak zorunda kalıyor” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu