Teknoloji

Samsung Galaxy Watch 7 Sağlık Asistanı Olacak

Giyilebilir cihazlarda sağlık özelliklerini geliştirmek isteyen Samsung’un yeni akıllı saati Galaxy Watch 7 adeta sağlık asistanı gibi çalışacak.

Akıllı saat pazarında Galaxy Watch serisiyle önemli bir pay elde eden Samsung, akıllı saatlerindeki işlevselliği arttırmayı hedefliyor. Bu kapsamda şirket yeni modeli Galaxy Watch 7 ile yepyeni bir dönem başlayacak. Temmuz ayında düzenlenecek Galaxy Unpacked etkinliğinde görücüye çıkarılacak Galaxy Watch 7 modeli için henüz resmi paylaşımlar yapılmadı. Ancak yaşanan sızıntılar ve piyasaya sunulan raporlarda Galaxy Watch 7 için sağlık konusunda ciddi geliştirmelerin yapıldığı görüldü.

Galaxy Watch 7 Neler Sunacak?

Lansmana uzun bir zaman olsa da Galaxy Watch 7 için yapılan sertifikasyon çalışmalarında akıllı saat SM-L305U model numarasıyla görüldü. Raporlara göre akıllı saatte Bluetooth 5.3 sürümü desteklenecek. Ancak raporlarda dikkat çeken özelliklerden birisi depolama konusunda ciddi bir yükseltmenin yapılmış olması. Öyle ki Galaxy Watch 7 modelinde 32 GB depolama alanına yer verilecek. Bu da Galaxy Watch 6 modeline göre iki kat artışın yapılacağını gösteriyor.

Samsung Galaxy Watch 7 Sağlık Asistanı Olacak

Kesinleşmemiş bilgilerde aynı zamanda 3 farklı model ile yeni akıllı saatlerin piyasada olabileceği de konuşuluyor. Bazı raporlarda ise bataryada da iyileştirmelerin yapılacağı belirtiliyor.

Sağlık Takibi Gelişiyor

Şirket yeni modelinde daha gelişmiş özelliklerle desteklenen sağlık takibine odaklanacak. Bu kapsamda uyku apnesi gibi pek çok yeniliğin ekleneceği akıllı saat, kullanıcıların adeta sağlık asistanı görevi görecek.

alacam-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu