Klasik

Oda Orkestrası Adapazarı’nı Ağırladı

Adapazarı Enka Okulları öğrencileri, Oda Orkestrası’nın onlar için verdiği konserde klasikleşmiş ünlü eserleri dinleme fırsatı buldular.

Verdiği her konserde başarısıyla göz dolduran ve şehrin markası haline gelen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Oda Orkestrası ilgi görmeye devam ediyor. Engin Şen liderliğindeki orkestra, Kocaeli’deki 3. büyük konserinin ardından Adapazarı Özel Enka Okulları’nın konuğu oldu. Klasik eserlerin seslendirildiği muhteşem bir repertuar sunan Oda Orkestrası, konser sonunda öğrenciler tarafından dakikalarca alkışlandı.

 

YAPILAN KLASİK İŞLER

Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen konsere öğrenciler ve öğretmenler ilgi gösterdi. Oda Orkestrası, öğrencilere klasik eserlerden oluşan zengin bir repertuar sundu. Konserde ünlü Alman besteci Handel’in yanı sıra ünlü Rus besteci Shostokovich’in eserleri valsleriyle seslendirildi. Ayrıca Colours Suite Şelpe, Köroğlu, Denizde Akşam, Nihavent Longa, Obllivion, Pro Una Cabeza ve Erdal Tuğcular imzalı Palladio da icra edilen eserler arasında yer aldı.

 

ODA ORKESTRASINI SEVDİLER

Şef Engin Şen, eserlerin icraları arasında öğrencilere şunları söyledi; Oda Orkestrası, besteciler ve çalgılar hakkında bilgi verdi. Konseri büyük bir ilgi ve dikkatle izleyen öğrenciler, zaman zaman şef Engin Şen’e klasik müzikle ilgili sorular sordu. Konserin sonunda çocuklar dakikalarca süren alkışlarla beğenilerini gösterdiler.

 

TEŞEKKÜR ÇİÇEĞİ

Adapazarı Özel Enka Anaokulu Müdürü, İlkokul Müdürü Eser Sunter ve Müdür Yardımcısı Useyyid Gökcen, Şef Engin Şen’e çiçek takdim ederken; Okullarında verdikleri bu keyifli konser için kendilerine teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

gulnarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu