Haber

Mumbai’deki Biparjoy Kasırgası uçuşları olumsuz etkiledi

YENİ DELHİ, 12 Haziran (Xinhua) — Hindistan’ın finans başkenti Mumbai’deki yetkililer Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Biparjoy Kasırgası şiddetlenirken Pazar akşamı şehre yapılan uçuşların kötüleşen hava koşullarından olumsuz etkilendiğini söyledi.

Biparjoy Kasırgası ülkenin doğu ve orta kesimleri ile bitişik Arap Denizi üzerinde son derece şiddetli bir kasırgaya dönüştükten sonra şiddetli yağmur ve kuvvetli rüzgarlar Mumbai’yi kasıp kavurdu.

Yerel basında çıkan haberlere göre, Mumbai havaalanındaki birçok uçuş iptal edildi veya ertelendi. Ayrıca bazı uçaklar piste iniş yapamazken, yüzlerce yolcu da saatlerce uçuşlarını beklemek zorunda kaldı.

Air India Pazar gecesi yaptığı açıklamada, “Kötü hava koşulları ve Mumbai havaalanındaki 27/09 pistinin geçici olarak kapatılmasına ek olarak, kontrolümüz dışındaki diğer önemli faktörler bazı uçuşlarımızda gecikmelere ve iptallere neden oldu” dedi. .

Pazartesi günü Mumbai’deki Marine Drive yönünde yüksek gelgit dalgaları gözlemlenirken, kıyı eyaleti Maharashtra bazı bölgeler için fırtına uyarısı yaptı.

Hindistan Meteoroloji İdaresi (IMD), Biparjoy kasırgasının Perşembe günü Gujarat’ın Saurashtra ve Kutch kıyılarını geçmesinin beklendiği ve bölgede saatte 150 kilometreye varan hızlarda rüzgar gözlenebileceği konusunda uyarıda bulundu.

susuz-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu