Ekonomi

MASKİ Gördes Altyapı Projesi Kamuoyuna Tanıtıldı

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün Gördes’te Muradiye ve Kırkağaç Gelenbe ile birlikte yürüteceği ve toplam yatırım maliyeti 1 milyar 420 milyon lira olacak altyapı projesinin Gördes ayağı için halka tanıtım toplantısı yapıldı. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği bilgilendirme toplantısında MASKİ yetkilileri tarafından proje hakkında detaylı bilgi verildi ve sıkça sorulan sorular yanıtlandı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek ve Muradiye, Yağcılar, Uzunburun, Karaali, Evrenos mahallelerini kapsayan 1 milyar 420 milyon lira yatırım değerine sahip olacak 224 kilometrelik altyapı ve yeni atıksu arıtma tesisi ve TOKİ-Akgedik mevkii. projesi, Gördes Kent Merkezi İçme Suyu İsale Sınırı ve Kırkağaç Gelenbe Kanalizasyon ve İçme Suyu Şebeke İnşaatı projesi kapsamında Dünya Bankası’ndan kredi alınmıştır.

Gördesli vatandaşlar toplantıya ilgi gösterdi

Fizibilite ihalelerinin ardından saha çalışmalarına başlanan dev projenin Gördes ayağı için halka tanıtım toplantısı düzenlendi. Gördes Mübin Sarıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve vatandaşların katıldığı toplantıya, MASKİ Projeler Daire Başkanı Bircan Kaynak, Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Hilmi Serkan Buyruk, Projeler Dairesi Emlak ve Kamulaştırma Dairesi Şube Müdürleri Taner İçöz ve Hami Berk Yakıcı katıldı. Başkan. Şube Müdürü Şendoğan Kıvrak, Büyükşehir Belediyesi Gördes Muhtar İşleri Şube Müdürü Hüseyin Yılmaz, MASKİ İlçe Başkanı Türker Kesici, Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Esen, MHP İlçe Başkanı Abdürrazik Yonat ve AK Parti İlçe Başkanı Halil Erden de hazır bulundu.

Proje detayları paylaşıldı

Fizibilite ihalelerinin ardından saha çalışmalarına başlanan proje hakkında yapılan bilgilendirme sunumunun ardından toplantıya katılan vatandaşlarla detaylı bilgiler paylaşıldı. Sıkça sorulan sorular yanıtlandı. Projeler Daire Başkanı Bircan Kaynak, Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Hilmi Serkan Buyruk ve şube yöneticileri de vatandaşların istek ve taleplerini dinledi. – MANİSA

haber-aslanapa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu