Haber

Macar Arama Kurtarma Ekibi Üyesi Gözyaşlarını Tutamadı

Antakya’ya gelen Peşte İli adlı Macar arama kurtarma ekibi, enkaz altında kalan bir kız çocuğu ve annesini kurtardı. 50’den fazla kurtarma operasyonuna katılan deneyimli ekip üyesinin Macar televizyonuna verdiği röportajda gözyaşlarına hakim olamaması izleyenleri duygulandırdı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinin odak noktası olan 6 Şubat depremleri 10 ilde büyük yıkıma neden oldu. Türkiye’nin yardımına yurt içinden olduğu kadar 100’e yakın ülkeden arama kurtarma ekipleri koştu.

Macaristan Büyükelçisi Viktor Matis, Antakya’ya gelen Peşte Vilayeti adlı Macar arama kurtarma ekibinin enkaz altından anne ve küçük çocuğu kurtarılmasına ilişkin görüntüleri paylaştı. Kurtarma ekibindeki deneyimli personelden birinin Macar televizyonuna verdiği röportaj izleyenleri duygulandırdı.

Büyükelçi Matis, “Küçük bir kız 10 saatlik çalışmadan sonra kurtarıldı. Arkadaş en çevik kurtarıcılardan biri. 50’den fazla felaket gördü. Genelde ‘duygusal değilsin’ derler. Devam edelim” diyen Büyükelçi Matis, gözyaşlarını tutamayan kurtarma ekipleri için konuştu.

pendikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu