Haber

Kılıçdaroğlu, Gençlerle Anıtkabir’e gitti

Milli İttifak Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve Birinci Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk. türbe ‘de gençlerin huzuruna çıktı. Kılıçdaroğlu ve gençler, Atatürk’ün mozolesine karanfil bıraktı.

Cumhurbaşkanlığı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dünkü miting programlarında; Samsun ve Ankara ile rallileri tamamladı. Onlarca miting düzenleyen Kılıçdaroğlu, yarın yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi öncesi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı.

Kılıçdaroğlu’na Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı ve gençler eşlik etti. Kılıçdaroğlu, Anıtkabir ziyaretiyle ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Cesur olan kazanır. Bunu Atamızdan çok şey öğrendik. Gençlerle birlikte Anıtkabir’deyiz.”

Elinde karanfillerle Aslanlı Yollu gençlerle birlikte yürüyen Kılıçdaroğlu, yolun sonunda kendisine eşlik eden gençlerle ellerindeki karanfilleri gösterip hatıra fotoğrafı çektirdi. Kılıçdaroğlu, Anıtkabir’in avlusuna çıktığı anda vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Vatandaşlar Kılıçdaroğlu ile hatıra fotoğrafı çektirmek istedi, Kılıçdaroğlu vatandaşların taleplerini geri çevirmedi. Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu. Kılıçdaroğlu da gençlerle birlikte mozolenin üzerine karanfil bıraktı.

Kılıçdaroğlu, vatandaşların alkışlarıyla Anıtkabir’den ayrıldı.

Kaynak: ANKA / Siyaset

haberyedisu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu