Ekonomi

Kennametal, Sanjay Chowbey’i Haziran ayından itibaren yeni CEO olarak atadı

PITTSBURGH – Malzeme bilimi ve takım çözümlerinde küresel bir lider olan Kennametal Inc. (NYSE: KMT), 31 Mayıs 2024 tarihinden itibaren emekliye ayrılacak olan Christopher Rossi’nin yerine Sanjay Chowbey’in Başkan ve CEO olarak dümene geçeceği bir liderlik geçişini duyurdu.

Bu geçiş, Chowbey’in Yönetim Kurulu tarafından 1 Haziran 2024’te yürürlüğe girecek şekilde atanmasıyla planlı bir halefiyetin parçası olarak gerçekleşiyor.

Yaklaşık yedi yıldır Kennametal’e liderlik eden Rossi, emekli olana kadar Yönetim Kurulu üyesi olarak şirketle ilişkisini sürdürecek. Rossi görev süresi boyunca şirketin fabrikalarının verimliliğini ve müşteri hizmetlerini artıran ve yeni ürün inovasyonlarını teşvik eden Basitleştirme/Modernizasyon stratejisini yürüttü.

Ayrıca COVID-19 salgını boyunca Kennametal’e rehberlik etti ve kültürel bir dönüşümün yönlendirilmesinde ve iş performansının iyileştirilmesinde etkili oldu.

Kennametal’e 2021 yılında Başkan Yardımcısı ve Metal Kesme segmenti Başkanı olarak katılan Chowbey, liderliği altında müşteri tabanını genişletmek, satış büyümesi sağlamak ve işletme marjlarını artırmakla tanındı. Lambert, 20’den fazla yeni ürünü piyasaya sürdü ve çalışan bağlılığının artırılmasında kilit bir rol oynadı.

Yönetim Kurulu Başkanı William M. Lambert, Chowbey’in şirketin büyüme yörüngesini ilerletme ve pazarın üzerinde büyüme ve marj artışı sağlamayı amaçlayan dönüşüm stratejisini uygulamaya devam etme konusundaki yeteneklerine olan güvenini dile getirdi.

Chowbey’in deneyimi, strateji, operasyonlar, satış, pazarlama ve finans alanlarını kapsayan önceki rolleri ile çeşitli endüstriyel şirketlerde 20 yılı aşkın bir süreyi kapsamaktadır.

Chowbey’in Kennametal’in dönüşümsel yolculuğunu hızlandırma taahhüdü, büyüme, marj genişlemesi ve dengeli bir sermaye tahsisi stratejisi yoluyla hissedar değeri yaratmaya odaklanmıştır. Chowbey’in Metal Kesme segmentindeki halefi için arayış başlarken, sorunsuz bir geçiş sağlamak için mevcut rolünü sürdürecek.

Geçmişi 86 yıla dayanan Kennametal, havacılık, savunma, enerji ve ulaşım gibi çok çeşitli sektörlere hizmet veriyor. 2023 mali yılında 2,1 milyar dolar gelir elde eden şirket, hassas üretim ve verimliliğe yaptığı katkılarla tanınıyor. Kennametal dünya çapında yaklaşık 8.700 kişiyi istihdam etmekte ve yaklaşık 100 ülkedeki müşterilerini desteklemektedir.

Bu liderlik duyurusu Kennametal Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

camlidereajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu