Haber

Kayseri Havalimanı’nın yeni terminal binası ve apron inşaatında son aşamaya gelindi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kapadokya turizm bölgesinin hava trafiğinde önemli bir yere sahip olan Kayseri Havalimanı’nın yeni terminal binası ve apron inşaatında son aşamaya gelindiğini duyurdu.

Bakan Uraloğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Kayseri’de bölgenin sanayi, ticaret ve turizm potansiyelini artıracak bir proje ortaya koyduklarını, yeni terminalle birlikte yıllık yolcu kapasitesini 2,5 milyondan 6 milyona çıkardıklarını belirtti. bina. İç Anadolu Bölgesi’nin Esenboğa Havalimanı’ndan sonra 2’nci, Türkiye’nin yolcu sayısında 11’inci, uluslararası yolcu trafiğinde ise 7’nci büyük havalimanı olan Kayseri Havalimanı’nın yeni terminal binası ve apron inşaatına 12 Kasım 2020 tarihinde başlandı. Toplam 51 bin metrekare üzerine yeni alan inşa edildiğini belirten Uraloğlu, yolcu kapasitesinin artırılmasının yanı sıra otopark, ulaşım ve konfor alanlarının da bölgenin potansiyeline uygun hale getirildiğini belirtti.

‘UÇAK PARK SAYISI 9’DAN 16’YA ÇIKTI’

Apron alanının 43 bin metrekareden 132 bin 500 metrekareye çıkarıldığını belirten Uraloğlu, “Bu sayede Erciyes ve Kapadokya’nın önümüzdeki dönemde gelişen turizm talebi ve bölgenin ticaret hacmi de dikkate alınarak Başta Kayseri olmak üzere bölgenin hava trafiği ve ulaşımı açısından önemli bir engeli geride bıraktık.” Yeni terminal binasının iç ve dış hatlar için ortak terminal binası olarak hizmet vereceğini belirten Uraloğlu, “Terminalimiz en kısa sürede hizmete açılacaktır. Uçak sayısı 9 park pozisyonundan 16 park pozisyonuna çıktı. Yeni terminal binasındaki 6 adet yolcu köprüsü sayesinde yolcular yeni iç ve dış hatlar terminallerini kullanabilecek.” “Yeni yapılan açık ve kapalı otoparklarla 1311 araç, 831 aracın ilave kapasitesinden aynı anda yararlanabilecek. zaman” dedi.

akdagmadeniajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu