Haber

Kabine açıklaması sonrası pazarlık iddialarına ilişkin Sinan Oğan açıklaması: İftira olduğu belli

Türkiye tarihi seçimi geride bıraktı…

Birinci tıp alanında Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin seçime günler kala ayrılmasının ardından 3 aday yarıştı.

İkinci tura kalan seçimlerin ardından ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan, gerekli oyları alamadığı için Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceğini açıkladı.

Sinan Ogan’ın bu kararının ardından provokatif paylaşımlar yapması, bu açıklamasının ardından hazmedemeyen muhalif kitlelerin bir kısmının tepkisini çekti.

Yetkilinin talep ettiği savunma yapıldı

Bu kapsamda Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Sinan Ogan’ın Kılıçdaroğlu ile görüşmesinde “ofis”talep ettiğini iddia etti.

Ogan, pozisyon talebinde bulunmadığını ancak Kılıçdaroğlu’nun her türlü fırsatı sağlamaya hazır olduğunu vurguladı.

Bu tartışmalar sürerken Türkiye’de yeni bir dönem başladı.

Yeni kabine açıklandı

14-28 Mayıs seçimlerinden galip çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni dönem için kolları sıvadı.

Birlik ve beraberliğe vurgu yapan Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü’ne giderek yeni 5 yıllık dönemde kabinesinde misyon verdiği isimleri açıkladı.

“Hiçbir yetkiyi müzakere etmedik”

Bunun ardından sosyal medya hesabından bir tebrik duyurusu yapan Oğan, görev için görüşülürken ortada kaldığını vurgulayarak, şunları söyledi:

Yeni kabinenin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. İlk gün de söylediğimiz gibi Sayın Cumhurbaşkanı ile herhangi bir yetki pazarlığımız olmadı ama unsurlar bazında anlaşmamız oldu.

Bu nedenle ilk günden itibaren adımıza “pazarlık” vb. asılsız ve iftira niteliğinde spekülasyonların yürütüldüğü bir kez daha görülmüştür.

Umarım önümüzdeki dönemde özellikle ekonomi ve sığınmacılar alanında ilkelerimizin hayata geçtiğine şahit oluruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu