Haber

İzmir Çiğli’ye ‘Tasarım ve Beceri’ atölyesi

İZMİR (İGFA) – 27 yılda 3 milyondan fazla çocuğa nitelikli eğitim takviyesi sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV), İzmir Çiğli Eğitim Parkı’na Prof. Dr. Tolga Köroğlu ismine yaptırılan “Tasarım ve Beceri Atölyesi” gerçekleşen merasimle açıldı.

Merasime İzmir Çiğli Belediye Lider Yardımcısı Nihal Demir Çoban, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Danışmanı Ahmet Altan, eğitim gönüllüsü Prof. Dr. Gürsü Kıyan, Prof. Dr. Tolga Köroğlu’nun eşi Dr. Özge Altun Köroğlu, TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, TEGV Mütevelli Heyet Üyesi Efe Aydan ile veliler, gönüllüler, çocuklar ve basın mensupları katıldı.

Törende konuşan İzmir Çiğli Belediye Lider Yardımcısı Nihal Demir Çoban, “Dezavantajlı köylerde 15 yıl öğretmenlik yaptım. İzmir’de de son altı yıl Güzeltepe Mahallesi’nde öğretmendim. Alanım bilişim ve robotik kodlama. Çok sıkıntı şartlarda çocuklarla turnuvalara gittik. O erişime, imkanlara ulaşmak çok zordu. Tolga Bey’in isminin bu türlü bir atölyede yaşıyor olması o kadar pahalı ve değerli ki. Fırsat eşitliğinin altını kalın çizgilerle çizildiği bir atölye. Uygun ki TEGV var. Tolga Hocamın ismi daima yaşasın, var olsun” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Danışmanı Ahmet Altan çocukların, açılışını yaptığımız bu atölye ile orijinal bir bakış açısı ve kazanımlar elde edeceklerini söyledi.

TEGV’in 8-14 yaş ortasındaki çocukları için kurduğu Tasarım ve Maharet Atölyeleri, çocuklara 3D baskı aygıtından robot kitlerine, kodlama platformlarından elektronik devre kartlarına uzanan bir yelpazede yeni jenerasyon öğrenme imkânı sunuyor. Çocukları sorun çözme, yaratıcılık, eleştirel düşünme ve teknolojik irtibat mevzularında geliştiren tasarım ve maharet atölyeleri eğlenceli olduğu kadar multi-disipliner bir öğrenme modeli olarak kabul ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu