Haber

İstanbul’da Terör Örgütü Işid ve El Kaide/Had’a Operasyon: 18 Gözaltı

İstanbul’un 12 ilçesinde, IŞİD ve El Kaide ile onun alt kolu HAD (Huraseddin Tugayları) silahlı terör örgütlerine yönelik 20 farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 18 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgilere nazaran; Terörle Çaba Şube Müdürlüğü grupları, silahlı terör örgütleri IŞİD, El Düstur ve onun alt kolu HAD’ın faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışma yaptı.

Bu çalışmaların sonucunda da çatışma bölgelerinde aksiyon ve faaliyetlerde bulunan, kelam konusu terör örgütlerine takviye olan kişiler/gruplar ile irtibatlı ve çatışma bölgelerine geçiş arayışında olan ve hala kentte terör örgütünde faaliyet gösteren şüphelilere yönelik dün 12 ilçede 20 adrese eş vakitli operasyon yapıldı. Özel timlerin de katıldığı operasyonda, DEAŞ ve El Kaide/HAD üyesi 18 kuşkulu yakalandı.

Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere İstanbul Terörle Çaba Şubesi’ne getirildi. 18 şüphelinin emniyetteki sorgularının sürdüğü öğrenilirken, operasyon anları polis kameralarınca görüntülendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu