Haber

İsrail, Kudüs’teki saldırıyı gerçekleştiren Filistinlinin evini kapatma kararı aldı.

İsrail, işgal altındaki Doğu Kudüs’te 7 kişinin ölümüne yol açan saldırının failinin evini yıkım hazırlığı kapsamında kapatma kararı aldı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu yaptığı yazılı açıklamada, “Güvenlik Kabinesi” olarak bilinen Ulusal Güvenlik Bakanları Komitesi’nde alınan kararlar hakkında bilgi verdi.

Netanyahu, Güvenlik Kabinesi toplantısında “Kudüs’teki saldırıyı gerçekleştiren Hayri Alkam’ın konutunun yıkım hazırlığı amacıyla kapatılması” kararı alındığını bildirdi.

Görüşmede failin ailesinin vatandaşlık sigortası ve diğer haklardan yoksun bırakılmasına karar verildiğini kaydeden Netanyahu, yakınlarına nüfus cüzdanı (ikametgah kimliği) verilmemesine de karar verildiğini ve bu konunun müzakere masasında görüşüleceğini bildirdi. Haftalık Kabine toplantısında yasa tasarısı.

Öte yandan Netanyahu, ateşli silah ruhsatlarının kapsamının genişletilmesi ve prosedürlerin hızlandırılmasının daha fazla İsraillinin silah almasının önünü açacağını kaydetti.

Toplantıda Batı Şeria’daki Yahudi yerleşimcileri takviye etmeye yönelik bazı kararların da alındığını belirten Netanyahu, konuyla ilgili detay vermedi.

İsrail Başbakanı Netanyahu, dün Güvenlik Kabinesi toplantısı öncesi yaptığı açıklamada, Doğu Kudüs’teki saldırıya güçlü ve hızlı bir şekilde karşılık vereceklerini söyledi; Faillerin evlerini hızlı bir operasyonla yıkacaklarını söyledi.

İsrail’in Cenin saldırısı gerilimi tırmandırıyor

İsrail ordusunun işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin Mülteci Kampı’na 26 Ocak’ta düzenlediği baskında 60 yaşında bir kadın da dahil olmak üzere 9 Filistinli hayatını kaybetti. 22 yaşındaki Filistinli hayatını kaybetti Baskının ardından bölgede çıkan olaylarda işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Er-Ram kasabasında.

İşgal altındaki Doğu Kudüs’te yasadışı bir Yahudi yerleşim birimine düzenlenen 27 silahlı baskında 7 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı. İsrail polisi, silahlı çatışmanın ardından olay yerinden otomobille kaçan saldırganı kovaladığını ve etkisiz hale getirdiğini açıkladı.

Doğu Kudüs’ün Eski Şehir yakınlarındaki Silvan Mahallesi’ne dün düzenlenen silahlı baskında 1’i ağır, 2 İsrailli yaralandı. İsrail polisi saldırganın etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

kalecikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu