Yaşam

İnegöl Belediyesi Doğru Seçim İçin Yanınızda

İnegöl Belediyesi, üniversite adaylarına Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sürecinde ücretsiz danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 27-31 Temmuz ortasında İnegöl Belediyesi Gençlik Merkezi ve İnegöl AVM’de kurulan Tercih Danışma Merkezleri öğrencilerin gerçek tercihine katkı sağlıyor.

Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte gözler üniversite tercihlerine çevrildi. İnegöl Belediyesi, gençlerin gelecekteki mesleklerini belirleyeceği ve mesleklerinde taraf olacağı bu kritik süreçte üniversite adaylarını yalnız bırakmadı. Öğrencilerin doğru ve bilinçli bir şekilde seçim yapmalarına yardımcı olmak amacıyla Gençlik Merkezi ve İnegöl AVM olmak üzere 2 noktada Tercih Danışma Merkezi kurulmuştur.

UZMANLAR İLE YANLIŞ SEÇİM İMKANI

İnegöl Belediyesi Tercih Başvuru Merkezleri puan, başarı sıralaması, üniversite kontenjanı ve ilgi alanı gibi kriterler doğrultusunda rehberlik öğretmenleri ve gençlere tercih danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Öğrencilerin merak ettikleri konularda bilgi veren öğretmenler, doğru seçim için tüm detayları düşünerek yüz yüze görüşmeler yapıyor. Tercih Danışmanlık Merkezleri 31 Temmuz’a kadar hizmet verecek. 12.00-20.00 saatleri arasında bu merkezlerde öğrenciler uzman eğitimcilerin gözetiminde en doğru seçimleri yapmak için fikir alışverişinde bulunabilecek ve bilgi alabilecekler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

palandokenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu