Haber

İmamoğlu’ndan Akşener’e: Engel olmayacağımızı en iyi o biliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB), İstanbul Tasarım Müzesi’nin açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı Ekrem İmamoğluİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Partisinin bugünkü grup toplantısında yaptığı konuşmada “pano engelleme”den bahsetti. İmamoğlu, “Böyle bir girişimde bulunmayacağımızı, engellemeyeceğimizi en iyi onlar biliyor.” söz konusu.

“AKŞENER, ENGELLEYECEĞİMİZİ EN İYİ BİLİR”

Akşener tarafından Ankara, İstanbul ve İzmir’de hazırlandı oyBillboardlara poster asılmasının engellendiği teziyle ilgili konuşan İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Bizim böyle bir blokaj, böyle bir girişimde bulunmayacağımızı en iyi onlar biliyor. Şu anda bu açıklamayı neden yaptığını bilmiyorum ama muhtemelen bir billboard meselesi… Bu iş sadece İstanbul’da değil, çeşitli şehirler var.Bu işletmeler de şehirlerdeki şirketler tarafından yönetiliyor.Onlarla konuşabiliyorlar.

“BİZE ATTIĞIN HİÇBİR TAŞIN ETKİSİ YOKTUR”

Ekrem İmamoğlu’ndan bahsetmenin, İstanbul’a taş atmanın böyle bir ikramiyeye yol açacağı düşünülebilir. İyi şanlar. Allah’a şükür alıştık. Bize atılan hiçbir taşın bir etkisi olmayacak. Bize doğru gelirken havada bir güle dönüşüyor. Dikkatli olsunlar, bizim böyle bir endişemiz yok. İnsanlara, demokrasiye karşı kendimizi sorumlu hissettik. Biz bu sorumluluğun dışında hareket etmedik. Bunu en iyi Sayın Akşener bilir.”

AKŞENER NE DEMİŞTİ?

Partisinin grup toplantısında konuşan Meral Akşener, “Bu kez öncekilerden farklı olarak ve ilginçtir ki bu engeli yaratan iktidar değil, ana muhalefet. Bizi sansürlemek isteyen saray değil, belediyedir.” Bizi engellemeye çalışan Beştepe değil, Saraçhane’dir.” Sözlerini kullandı.

Kaynak: Haberler.com / Politika

haberyahsihan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu