Haber

HDP: Kimse umutsuzluğa kapılmasın

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, partisinin muhteşem Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Sancar, “Umudu büyütmek için tüm toplumsal ve siyasi muhalefeti demokrasi, adalet ve özgürlük hedefleri etrafında birleşmeye çağırıyoruz.”

Sancar, “Birlikte değişeceğiz, birlikte kazanacağız. Gün, umudun ve ortak mücadelenin çoğalma günüdür. HDP bu konudaki tüm sorumluluklarının bilincindedir ve bu sorumlulukları yerine getirecek tecrübe, irade ve kararlılığa sahiptir.” . “Güvensiz olmasına gerek yok” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Sancar, “Siyasi ilke ve kişilere değil, halka karşı sorumluluğa, mevzi paylaşımına, siyasi ayak çalışmasına öncelik veren her türlü gelecek vizyonumuz var ve demokratik siyaseti başarılı kılmakta kararlıyız.”

Emek ve Özgürlük İttifakı’nın duruşu ne olacak?

Millet İttifakı’nın 5 parti ile devam edip CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı adayı göstermesi halinde Emek ve Hürriyet İttifakı’nın durumu ne olur sorusuna yanıt veren Sancar, “Tabii gelişmeleri takip edeceğiz. kurullarımız ve ittifak güçlerimizle birlikte değerlendirelim. Bu süreçlerin sonunda duruşumuzu ortaya koyacağız” dedi.

Demirtaş: Siz Halksınız İnandığınız Yolda Yürüyün

Cezaevinde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Merak etmeyin liderlerin de sizin gibi bir oyu var. Mühür sizin elinizde. Güzeller güzeli” dedi. yarınlar senin elinde.Siz halksınız.İnandığınız yolda yürüyün,önderler sizin.Arkanızdan gelin” dedi.

Demirtaş mesajına, “Dünden daha bir olacağız, daha sıkı sarılacağız. Sen ben yok, biz varız ve birlikte başaracağız. Merak etmeyin liderlerin bir oyu var, tıpkı Mühür senin elinde. Güzel yarınlar senin elinde. Sen halksın. İnandığın yolda yürü, liderler seni takip etsin” dedi.

DW / ET,SÖ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu