Yaşam

Gençlik Orkestrası gönülleri fethetti

Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası ve Antalya Superior Şehir Orkestrası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Cumhuriyete ve Atatürk’e Saygı Münasebetiyle konser verdi.

Kemer Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen konsere Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Gamze Almalı, Kemer Belediyesi Başkan Yardımcısı Emin Gül, Kemer Belediyesi Meclis Üyeleri Mustafa Tıraş ve Mustafa Bilici, belediye birim yöneticileri, vatandaşlar ve turistler katıldı. . .

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan konserde, 100 kişilik orkestranın şefliğini ve solistliğini Furkan Üstündağ üstlenirken, Üstündağ’a solist olarak Evgeniia Timotievich eşlik etti.

Yaklaşık 2 saat süren konserde dev orkestra, Cem Karaca, Barış Manço, Aşık Veysel ve Ayten Akman gibi birbirinden değerli sanatçıların eserlerini seslendirdi.

Alanı dolduran kalabalık, orkestranın seslendirdiği müziğe eşlik etti. Konseri izlemeye gelenler hem eğlendi hem de unutulmaz bir akşam yaşadı.

Müzikseverler, cep telefonlarının ışığıyla Türk bayrakları sallayarak ve keyifli bir ortam yaratarak konser alanını doldurdu.

Kemer Valisi Hüseyin Çam, konserde yaptığı konuşmada, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladığını belirterek, Türkiye’nin küllerinden yeniden doğduğunu söyledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle andığını belirten Kaymakam Çam, vatanın yeniden kuruluşunda en değerli konunun gençlere ve çocuklara olan inanç olduğunu kaydetti.

Sorumlu gençler yetiştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiğini kaydeden Çam, “Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’ndan Şef Furkan Üstündağ’a sorun değil sorumlu gençler yetiştiren herkese teşekkür ediyorum. Kemer adına gençlerimize ve çocuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi. söz konusu.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, tüm vatandaşların geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladığını söyledi.

Bugünlere gelmemiz için çok büyük bedeller ödendiğini kaydeden Başkan Topaloğlu, “Cumhuriyet’in kuruluşunda ecdadımız canını verdi. Atatürk gençleri ve çocukları çok severdi. Dünyadaki tek çocuk bayramı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’dır. Bir de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı var. Bu iki bayram Atatürk’ün gençlere ve çocuklara ne kadar değer verdiğini göstermektedir. Cumhuriyeti bile gençlere emanet etti.” sözlerini kullandı.

Çocukların fırsat verildiğinde her şeyi yapabileceklerine inandığını vurgulayan Başkan Topaloğlu, “Çocuklarımızla gurur duymalıyız. Şef Furkan Üstündağ, Kemer’e heyecan, neşe ve keyif getirdi. Kemer’de daha önce müzik aleti çalan çok çocuk yoktu. Artık neredeyse her çocuğun bir müzik aleti var. Furkan hocaya şahsım ve Kemer adına teşekkür ederim.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

divrigi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu