Haber

Fujifilm GFX100 II İstanbul sokaklarında tanıtıldı

Fujifilm, GFX Serisinin yeni modeli GFX100 II için bir tanıtım filmi çekti. görüntü yönetmeni Ahmet Bayer imzasını taşıyan film, aksiyon dolu sahneleri ve sinematografik görüntüleri ile İstanbul sokaklarında çekildi. Detaylar burada…

Fujifilm GFX100 II modelinin Türkiye pazarına girişi İstanbul’da çekilen tanıtım filmiyle duyuruldu!

Fujifilm, uzun metrajlı filmlerden müzik videolarına, modadan reklam ve kısa filmlere kadar pek çok sanatsal projeye imza atan Fujifilm GFX serisi kameralarına bir yenisini daha ekledi. Yeni özellikleriyle dikkat çeken GFX100 II modelinin sunduğu yenilikleri sinema alanında göstermek için ödüllü yönetmenlerle çalıştık.

Eminönü, Karaköy, Bahçeköy ve Beykoz’da yaklaşık 40 kişilik bir grupla 4 günde çekimleri yapılan tanıtım filmindeki drone görüntüleri de dahil olmak üzere tüm görseller GFX100 II ile çekildi. Filmin hem yönetmenliğini hem de görüntü yönetmenliğini Türkiye’nin önde gelen isimlerinden Ahmet Bayer üstlenirken, ikinci görüntü yönetmeni ve yaratıcı yapımcı ise ödüllü görüntü yönetmeni Arda Yıldıran oldu.

Fujifilm’in yeni amiral gemisi GFX100 II tanıtıldı!

Birbirini tanımayan bir erkek ve bir kadının bilinmeyen bir nedenle birlikte kötü adamlardan kaçmasını konu alan tanıtım filmi, aksiyon sahneleri, motosiklet ve araç takibi, gerçek çekimler ve düşük ışıktan oluşan sahnelerle tasarlandı. kameranın sınırlarını zorlayacak atmosferler.

“GFX100 II bize vaat ettiği dinamik aralığı ve renk alanını göstermeyi başardı”

GFX100 II, elde çekimde titreşim önleme özelliği, hareketli nesneleri odak kaybı olmadan takip edebilme özelliği, yüksek dinamik aralığı ve sinematik görüntüleri ile çekim sonunda hem Ahmet Bayer hem de Arda Yıldıran’dan tam not aldı.

Ahmet Bayer, kamerayla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Klasik kameralarla çalışan bir görüntü yönetmeni olarak bu kamerayı sahada nasıl kullanabileceğimize dair bir çekim yapmak istedik. Büyük kameranın oluşturduğu ışık algısı ve derinlik algısının nasıl olduğunu görüyoruz. Kameranın sensörü sinemamıza büyük bir özgürlük sağlıyor ve ne kadar etkileyici görüntüler yaratılabiliyor.” Onun sinyallerini verdiğini görmek bize büyük mutluluk verdi.

Ek olarak kamera, geleneksel kameralarda bulunmayan bir gövde içi görüntü sabitleme sistemine sahiptir. Bu özellik istenmeyen sarsıntıları çok başarılı bir şekilde önledi ve aksiyon için istediğimiz hareketi sağladı. Nesne takip özelliğini motosiklet sahnelerinde de kullandık. Tüm plan boyunca yüksek hızla iç içe geçmiş motorları bile takip etmekte hiç zorluk çekmedi.

Ayrıca ISO 6400’e çıkmamızı gerektiren mum ve kibrit ışığı ortamlarında bile istediğimiz atmosferi yaratmayı başardık. Sonuç olarak kamera bize vaat ettiği dinamik aralığı ve renk alanını göstermeyi başardı.”

Fujifilm GFX100 II ile çekilen tanıtım filmi The Tempting Runic YouTube üzerinden izlenebiliyor.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

haber-cemisgezek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu