Haber

Fransa’da hakim, avukat ve katipler “iş yoğunluğu” nedeniyle greve gitti

Fransa’da hakim, avukat ve katipler, çok iş yoğunluğuna yönelik bir yıldır yaptıkları şikayetlerin dikkate alınmadığı gerekçesiyle ülke genelinde grev kararı aldı.

Fransız basınındaki haberlere nazaran, Yargıçlar Sendikası Birliği (USM) ve Yargıçlar Sendikası (SM) dahil 19 sendika yargı sistemindeki zorluklara ve yoğunluğa dikkati çekmek ve tahlil bulmak için hakim, avukat ve katipleri bir günlük greve davet etti.

Sendikaların grev münasebetine ait açıklamasında, çalışma şartlarının zorluğu ve çalışanların yorgunluklarının gitgide arttığı belirtildi.

Açıklamada, grev nedeniyle bugünkü duruşmalara orta verildiği, Paris ile birtakım bölgelerde şov düzenleneceği, greve avukatlar ve katiplerin de eşlik edeceği bildirildi.

Geçen yıl 23 Kasım’da yargıçlar ağır çalışma şartlarına ait ortak bildiri yayımlamıştı. Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti, bunun üzerine yaptığı açıklamada, gerekli adımların atılacağı, yargı sisteminin elden geçirileceği ve yargıçlar başta olmak üzere yargıdaki işçi sayısının artırılacağını tabir etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu