Haber

Engellilerin adını kullanan kişilere polis engeli

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, engelli vatandaşın adını kullanarak duygularını istismar eden 3 kişiye cezai işlem uyguladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların duygularını kullanarak para toplayan kişilere izin vermiyor. Bu kapsamda engelli vatandaşların isimlerini kullanarak izinsiz para toplayan 3 kişi hakkında cezai işlem uygulandı.

ŞEHİRDE 7/24 DENETİM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehrin en işlek yerlerinden biri olan Cumhuriyet Bulvarı’nı 7/24 kontrol ediyor. Kamu sistemi ve vatandaşın huzuru için yapılan denetimlerde vatandaşın duygularını istismar ederek para toplayan kişilere izin verilmiyor.

BİZ BÖYLE İNSANLARA PARA VERMİYORUZ

Cumhuriyet Bulvarı’nda çalışma yapan Zabıta ekiplerince kimliği tespit edilen 3 kişinin engelli dergileri sattıklarını iddia ederek vatandaşlardan para topladıkları belirlendi. Engelli vatandaşlar adına satış yaptıklarını öne süren 3 kişiye idare tarafından yaptırım uygulanmış ve her birine 617 lira para cezası verilmişti. Polis grupları, vatandaşları bu tür paraları şahıslara vermemeleri konusunda uyardı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

milas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu