Haber

Çin’deki heyelanda ölü sayısı 20’ye çıktı: 24 kişi kayıp

Çin’in Yunnan eyaletinde 22 Ocak Pazartesi günü meydana gelen toprak kaymasında ölü sayısı 20’ye yükseldi. Kayıplar için başlatılan arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Reuters haber ajansının haberine göre, Zhenxiong bölgesindeki heyelanın ardından olay yerine gelen ekipler, gece boyunca çalışmalarını sürdürdü. Kurtarma gruplarından bir kişi, toprağın dengesiz olması nedeniyle büyük makinelerin çalışmalara katılamadığını anlattı. Emekçi, alt bölgelerde kazının devam etmesi durumunda dağın üst kısımlarının çökmeye devam edebileceğine dikkat çekerek, “Makinelerle büyük çaplı çalışmalar yapmak zor, kurtarma çalışmaları da çok zor. Bölgede çalışın.”

24 KİŞİ İÇİN ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Çin devlet televizyonu CCTV, dün erken saatlerde meydana gelen heyelanın ardından yayınladığı ilk raporunda, 18 haneden en az 47 kişinin kayıp olduğunu bildirdi. Bu kişilerden 20’sinin öldüğü, 24 kişinin ise hâlâ kayıp olduğu bildirildi. Kurtarma ekiplerinin 3 kişiye ulaştığı belirtilirken, Çin Ulusal Sağlık Komitesi, başından ve vücudundan yaralanan iki kişinin daha hastaneye kaldırıldığını belirtti.

Yetkililer, bugün düzenlenen basın toplantısında yaptıkları açıklamada heyelanın dağ yamacının zirvesindeki dik kayalıkta meydana geldiğini belirtti. (DIŞ HABER)

bogazliyanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu