Haber

Camide kadınla birlikte basılan imam işten atıldı

Karabük’te görev yaptığı camide eşi tarafından başka bir kadınla birlikte yakalanan sözleşmeli imam Yusuf Ziya S.’nin görevine son verildi.

Konuyla ilgili Karabük Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle:

“İlimiz merkezi Sipahiler Köyü’nde bulunan Konratlı Camii imamı YZS ile ilgili kamuoyu gündemi meşgul eden tartışmaların ardından Valiliğimiz tarafından hızla olay yerinde inceleme başlatılmış ve incelemek üzere müfettiş görevlendirilmiştir. sorun. Konunun hassasiyetinden hareketle Diyanet İşleri Başkanlığımızdan Müfettiş talep edilmiş, konu Cumhurbaşkanlığı müfettişleri tarafından incelenmiş ve adı geçen memurun sözleşmesi 09/12/2022 tarihinde feshedilerek görevine son verilmiştir. .’

Karabük Sipahiler Köyü İmamı Yusuf Ziya S., namaz vakti dışında caminin içindeki bir odaya yanında bir kadınla birlikte eşi tarafından basıldı. Jandarma olay yerinde tutanak tuttu.

Yozgat Refah Partisi Yeniden İl Başkanı olan Yusuf Ziya S.’nin kayınpederi Nihat Kayhan, söz konusu durumu Karabük Müftüsü Ercan Aksu’ya anlattı. Kayhan, Müftü Aksu’dan “Dini nikahları varsa eski haline getireceğiz” cevabını aldığını söyledi.

Aksu, daha sonra Karabük Müftüsü Ercan Aksu hakkında “görevi kötüye kullanma, görevi ihmal etme, zanlıyı koruma” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Ayrıca Müftü Aksu ve damadı Yusuf Ziya S. hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı’na şikayette bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu