Haber

Bakan Kasapoğlu: “Şu an itibariyle 200 bine yakın vatandaşımızı tüm ihtiyaçlarını karşılayarak tesislerimizde ağırlıyoruz”

gençlik ve SporBakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, deprem bölgesinden gelen vatandaşların bakanlık bünyesindeki yurt ve tesislerde barındığını belirterek, “Şu an itibariyle 200 bine yakın vatandaşımızı tüm ihtiyaçlarını karşılayarak tesislerimizde ağırlıyoruz” dedi.

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen vatandaşlar Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı. spor Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı tesis ve pansiyonlar. Afet bölgesindeki kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan istekli gençler, vatandaşlar ve çalışanların dayanışma içinde çalıştığını belirten Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Depremin ilk saatlerinden itibaren Osmaniye’deydim. Osmaniye’de. Özellikle arama kurtarma çalışmalarında son noktayı koyduğunu belirten Çavuşoğlu, “Biz de adımlarımızı hızlı bir şekilde attık. Ancak ülkemizin dört bir yanından gençlerimiz, gönüllü vatandaşlarımız, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerimiz bu dayanışmayı en güçlü şekilde ortaya koymaktadır.”

“200 bine yakın vatandaşımızı tüm ihtiyaçlarını karşılayarak tesislerimizde ağırlıyoruz”

Depremden etkilenen 200 bine yakın vatandaşın bakanlığa ait yurtlara ve spor tesislerine sevk edildiğini kaydeden Kasapoğlu, şu ifadeleri kullandı:

Gün dayanışma günüdür. Gün, el ele tutuşma, birlikte ayağa kalkma günüdür. Yaralarımızı hep birlikte saracağız ve bu şiddet dolu günleri geride bırakacağız. Tüm bölgede görevini yapan arkadaşlarımız var. anın prestijiyle milletimiz var, tabiattaki tüm kurum, kuruluş ve bakanlıklarımız var. Binlerce gönüllümüz var. Gençlerimiz sahada. Gençlerimiz her zaman olduğu gibi bu ülkenin en büyük umududur. Bakanlığımız tesisler başta olmak üzere spor tesisleri, gençlik merkezleri, yurtlar, kamplar ilk andan itibaren milletimizin emrindedir. Anın prestijiyle 200 bine yakın vatandaşımızı tüm ihtiyaçlarını karşılayarak tesislerimizde ağırlıyoruz.” Çok önemli bir yurt kapasitesinin prestiji, yurtlarda depremzedelerin varlığı söz konusudur. Osmaniye’de ilk andan itibaren 10 bine yakın vatandaş yurtlarda. Ancak yurt genelindeki boş yurt kapasitelerinin değerlendirilmesi konusu yaklaşık 160 bin kapasitenin değerlendirilmesi amaçlı bir projedir. mızrak yaptık. Hem depremzedeyi hem de hiçbir öğrencimizi mağdur etmeyecek bir planlamayı gerçekleştiriyoruz. Özellikle öğrencilerimiz bu bahisten memnun olmalıdır. Bildiğiniz gibi aileleri deprem bölgesinde olup yurtlarda kalan öğrencilerimiz var, Tıp Fakültesi’nden öğrenciler var, staj yapan öğrenciler var, devlet konukevinde öğrenci ve çalışan öğrenciler var ve biz planlıyoruz. depremzedelerimizle birlikte olmanın en güçlü yolu. Öğrenci arkadaşlarımızın yurt taleplerini Yurt Müdürlükleri ve Gençlik Spor İl Müdürlükleri ile koordine etmelerini istiyoruz. Gençlerimizin her an hizmetinde olan davet merkezlerimiz mevcuttur.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu