Teknoloji

Apple Vision Pro’nun Kutu Açılış ve İnceleme Videoları Geldi: İşte Teknoloji Dünyasının Cihaz Hakkında İlk İzlenimleri

Apple, geçtiğimiz haftalarda 3.500 dolarlık karma gerçeklik kulaklığı Vision Pro’yu ön siparişe açtı. Şu anda yalnızca ABD’de satılan cihaz, beklendiği gibi büyük ilgi gördü ve ön satışlarda 200 bin adet civarında satmayı başardı. Cihaz 2 Şubat Cuma günü mağazalara gelecek.

Mağazalara gelmesi beklenirken cihazla ilgili ilk incelemeler bugün yayınlandı. ABD’den pek çok içerik oluşturucu, kutu açılış görselleri ve ilk izlenimler dahil olmak üzere içerik paylaştı. İncelemelerde Vision Pro’nun karma gerçeklik teknolojilerinin oldukça gelişmiş olduğu söylenirken ağırlığı, fiyatı gibi konular eleştirildi. İşte teknoloji içeriği üreten ünlü isim ve sitelerden ilk yorumlar.

Sınır

The Verge’den Nilay Patel, Apple Vision Pro “ inanılmaz bir seviyeye ulaşmak Böyle bir ihtimal var diyor. Ekran, göz ve el takip, Apple ekosistemiyle çalışma gibi hususların cihazın en iyi özellikleri olduğunu ekliyor. Patel’e göre ekranlar muhteşem görünüyor ve metin okumaktan film izlemeye kadar pek çok açıdan beklentileri karşılıyor.

Fakat fiyatının yüksek olması, belli bir süre kullanıldıktan sonra rahatsız edici hale gelen ölçeği ve harici bataryası. Bunun da “olumsuz” yönlerden biri olduğunu belirtiyor. Patel’e göre Vision Pro’nun normal bilgisayar kullanımının yerini alması için henüz çok erken. Yüzünüzü tarayarak oluşturulan ve görüntülü görüşmelerde kullanılan “Persona” adı verilen sanal kişiliklerin pek iyi olmadığını ve geliştirilmesi gerektiğini de ekliyor.

MKBDH

Dünyanın en büyük teknoloji içerik üreticisi diyebileceğimiz Marques Brownlee ayrıca YouTube kanalında Vision Pro’nun kutusunu açtı. Brownlee henüz kullanım deneyimini içeren bir içerik paylaşmadı ancak kutu içeriğini ve ilk izlenimlerini görselde görebiliyoruz. İlk dikkat çeken şey Vision Pro’nun dev kutusu. Brownlee yaklaşık 2,5 saatlik pil ömrü sağlar. harici pil ağırda dikkat çekiyor.

CNET: “Şimdiye kadar yaşadığım en karmaşık deneyim”

CNET’ten Scott Stein Ayrıca çalışmayla ilgili ilk deneyimlerini de paylaştı. Stein, bir hafta süren Vision Pro macerasını şimdiye kadar yaşadığı “en karmaşık deneyimlerden biri” olarak nitelendirdi. Genel olarak olumlu şeylerden bahseden CNET yazarı, Vision Pro’nun şimdiye kadar kullandığı en güzel “giyilebilir ekran” olduğunu belirtti. Ancak hâlâ tamamlanmamış gibi görünen kısımların olduğunu da sözlerine ekledi. Stein’a göre ekranda bazen iletişim sorunları yaşanabiliyor ve donmalar yaşanabiliyor. Ek olarak, el ve göz takibi fütüristik görünse de hala “tamamlanmamış” özellikler gibi geliyor.

Tom’un Rehberi: “Bazı sorunları olan muhteşem teknoloji”

Tom’un Rehberinden Mark Spoonauer , kulaklığın “inanılmaz bir teknoloji” olduğunu söyledi. Editör, ana ekran kontrolü ve göz takibinin kullanımının kolay ve tatmin edici olduğunu kaydetti ancak bazı garip sorunların da olduğunu vurguladı. Spoonauer ayrıca The Verge’e sanal kişiliklerin çok tuhaf göründüğünü söylüyor. Aynı zamanda tartının rahatsızlık verdiğini ve kullanırken ara verilmesi gerekeceğini de sözlerine ekliyor: “ “30 dakika sonra ağırlığını yanaklarımda hissetmeye başladım.”

The Wall Street Journal: “Birinci nesil bir ürünün tüm özelliklerine sahip”

The Wall Street Journal’dan Teknoloji Editörü Joanna Stern Vision Pro’nun ilk nesil bir cihazda göreceğiniz tüm özelliklere sahip olduğunu belirtti. Stern, bunun hem iyi hem de kötü yanlarının olduğunu açıkladı:

Birinci nesil bir ürünün tüm özelliklerine sahiptir. Büyük ve ağırdır, pil ömrü berbattır, birkaç kusursuz uygulama vardır ve hatalarla karşılaşabilirsiniz . Yine de Vision Pro’nun yapabilecekleri bir ‘bilim kurgu’ hissi veriyor. Uygulamaları evimdeki ofisimin her yerinde gösterebiliyorum. Ocağımın üzerinde birden fazla zamanlayıcım var. Şimdiye kadar Denediğim en iyi karma gerçeklik kulaklığı Öyle olduğunu söyleyebilirim. Tek gerçek rakipleri olan çok daha ucuz olan Meta Quest Pro ve Quest 3’ten çok daha gelişmiş.

mihalgazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu