Ekonomi

Ankara’da Ramazan pidesinin fiyatı 10 TL olarak belirlendi.

Ankara’da 2023 yılı için 300 gram Ramazan pidesinin fiyatı 10 TL olarak belirlendi.

Ankara’da ramazan pidesinin fiyatı ramazan ayına günler kala belli oldu. Geçen yıl Ankara’da 250 gramı 5 liradan satılan ramazan pidesi bu yıl 10 lira olan 300 gramı tüketiciyle buluşacak.

Ankara’da fırın sahibi olan Muhittin Koca, ramazan ayında pide satış oranlarının ramazan ayı boyunca değiştiğini söyledi. Pide fiyatlarının kendi masrafını karşıladığını ifade eden Koca, “Fiyatlarımız bu sene belli oldu. 300 gramlık pidemiz şu anda 10 lira. 500 gramlık yumurtalı susamlı pidemizin ek fiyatlarını 20 lira olarak belirledik. TL.Geçen yıl normalde 5 liraydı ama bu yılki doğal giderler un fiyatları, personel fiyatları, doğalgaz, elektrik, bunların hepsini bir üst üste koyarsanız bence bu yılki fiyatlar normal, bizim maliyetimiz bizi kurtarıyor. O yüzden ben şahsen adıma 7.5 TL öneriyorum o kadar bana daha uygun gibi geldi vatandaşa da olur daha uygun olur vatandaşın alım gücü normal o çok fazla değil kuralları malum . Kurallar herkes için ağır” dedi.

“Ülkemizdeki yaşam koşulları, getirdikleri ve fiyatın artması içinde bu fiyatın olması normal”

Ekmek almak için fırına gelen vatandaş, pide fiyatlarının normal olduğunu belirterek, “Yani bu ortamda ekonomiye göre normal bir fiyat aralığında görünüyor. Yirmi bin lira. yumurta ile lira.Bu fiyat ülkemizde normal,yaşam koşullarına,getirdiklerine göre fiyat artıyor.Burası mutlaka bir bölgede.Biz çok mutluyuz. İşin kalitesi de çok değerlidir. Un da ​​çok değerlidir. Bu kaliteyi bir araya getirdiğinizde bu fiyat çok normal.” diye konuştu. – ANKARA

hanakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu