Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Deprem Bölgesine Daha Fazla Su Göndermek İçin Harekete Geçti

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından tüm imkanlarını bölgedeki ihtiyaç sahipleri için seferber eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, bölgeye daha fazla su göndermek için harekete geçti. İlk günden itibaren bölgeye tırlarla su gönderen Seğmen Su, Adanalı bir firma ile anlaşma yaptı. Anlaşma ile ulaşım maliyetlerinde yüzde 40 tasarruf sağlandı ve bölge ekonomisine katkı sağlandı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 6 Şubat depreminin ardından tüm imkanlarını seferber eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, bölgeye takviyelerini sürdürüyor.

ABB’nin iştiraklerinden Seğmen Su, afet bölgelerinde içme suyu mağduriyetinin önüne geçmek için depremin ilk gününden itibaren bölgenin saf içme suyu ihtiyacını karşılıyor.

Bölgede bugüne kadar 1 milyon 500 bin litrenin üzerinde içme suyu dağıtan ABB ve Seğmen Su, depremzedelere daha fazla su sağlamak için harekete geçti.

HEM TASARRUF HEM EKONOMİK KATKI

Seğmen Su, daha fazla suyu bölgeye daha hızlı ulaştırmak amacıyla Adana’da yerleşik bir firma ile anlaşma yaptı. Üzerinde “ABB” logosu bulunan ve “Satılamaz” ibaresi bulunan sular daha sonra anlaşma gereği Adana’dan bölgeye teslim edilecek.

Anlaşma ile ulaşım maliyetlerinde yüzde 40 tasarruf sağlanırken, depremden etkilenen iller arasında yer alan Adana ekonomik olarak da katkı sağladı.

yayladagihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu