Haber

Alman bakanlardan Türkiye’ye uzun vadeli destek taahhüdü

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ve İçişleri Bakanı Nancy Faeser, acil yardım ve imar desteğinin uyumunun en uygun biçimde sağlanması amacıyla deprem bölgelerini ziyaret ediyor. Bakanlar, Türkiye’ye uçuşları öncesinde havalimanında yaptıkları açıklamada, depremzedelere uzun vadeli destek sözü verdiklerini yinelediler.

Dışişleri Bakanı Baerbock, deprem bölgelerinde yaşanan acıyı tüm Almanya’nın paylaştığını belirterek, “Deprem felaketinin manşetlere taşınmasından sonra da sempatilerinin kelimelerle tükenmeyeceğini ve azalmayacağını” vurguladı.

Baerbock, yeniden yapılanma sürecinin bölgede yaşayanlar için büyük güç ve güç gerektireceğini bildiklerini belirterek, “Alman hükümetinin kurtarma ekipleri, yardım malzemeleri, vize olanakları ve gezici vize başvuru merkezleri aracılığıyla sağladığı acil ve pratik desteğin ardından” dedi. Depremin hemen ardından şimdi de durumu birlikte görmek için bölgeye gidiyoruz, “Depremden etkilenenleri dinleyip bundan sonra da en iyi şekilde nasıl yardım etmeye devam edebileceğimize, nasıl yapabileceğimize bakmak istiyoruz. insanlara yeni bir bakış açısı kazandırmaya katkıda bulunuyor” dedi.


Alman Hava Kuvvetleri şimdiye kadar Türkiye’ye 340 tonun üzerinde yardım malzemesi teslim etti.Fotoğraf: Moritz Frankenberg/dpa/picture Alliance

Faeser: Hepimizin kalbi kırıldı

İçişleri Bakanı Faeser de depremlerde yaşanan büyük can kayıpları karşısında Alman hükümetinin “derin dayanışma duygularını” bölgeye giderek göstermek istediklerini belirterek, Almanya’nın bundan sonraki yardım ve takviye kuvvetlerini bölgede koordine etmek istediklerini söyledi. en uygun yol.

Faeser, “Türkiye ve Suriye’yi etkisi altına alan depremin yarattığı büyük yıkım ve bitmeyen acılar yüreğimizi sızlatıyor” dedi. Alman Hava Kuvvetleri’ne ait bir nakliye uçağının halen Türkiye’ye 13 ton yardım malzemesi taşıdığını belirten İçişleri Bakanı, uçakta bulunan malzemeler arasında 100 çadır, 400 portatif yatak ve binden fazla uyku tulumu bulunduğunu kaydetti. Alman Hava Kuvvetleri ve Teknik Yardım Ajansı (THW) ile işbirliği içinde bugüne kadar deprem bölgeleri için Türkiye’ye 340 tondan fazla yardım malzemesi ulaştırıldı.

Dışişleri Bakanı Baerbock ve İçişleri Bakanı Faeser, Türkiye ziyaretleri kapsamında Türkiye ve Suriye’den yardım kuruluşu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle Gaziantep’te bir araya gelecek ve depremzedelerle görüşmek ve yardım için Kahramanmaraş’ta bir çadır kenti ziyaret edecekler. işçiler.

DW,dpa/BK,BO

kabaduzajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu