Haber

AK Parti’nin İBB adayı kim olacak? Erdoğan’ın “aşkım aşkım” dediği megakent için 4 isim konuşuluyor

14 Mayıs’ta yapılan seçimlerin ardından gözler 2024’te yapılacak yerel seçimlere çevrildi. oyGeçen dönem kaybeden İstanbul’da AK Parti’nin kimi aday göstereceği herkes tarafından merak ediliyor.

İSTANBUL’UN ERDOĞAN İÇİN ÖZEL BİR ÖNEMİ VAR

2. cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Recep Tayyip Erdoğan için “aşkım, aşkım” dediği İstanbul’un yeri ayrı. Oy Gecenin gecesi balkon konuşmasında 2024 yılında yapılacak yerel seçimlere dikkat çeken Erdoğan, başta İstanbul olmak üzere 2019 yerel seçimlerinde muhalefete kaptırdıkları büyükşehirleri geri almak istediklerinden bahsetti. Hal böyleyken megakenti mercek altına alan Erdoğan’ın İBB adaylığı için birçok ismi gündemine aldığı söyleniyor.

1. SÜLEYMAN SOYLU

AK Parti’de İBB adaylığı gündeme gelen isimlerden ilki eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu… Bakanlık dönemindeki başarısı ve İstanbul’da Karadeniz nüfusunun çoğunlukta olması etkili oldu Erdoğan’ın yeni kabinede yer almadığı adaylık için İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu’nun ismini gündeme getirmesi.

2. MURAT ENSTİTÜSÜ

Adaylık için bahsi geçen bir diğer isim ise Murat Kurum… Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nı devreden AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum’un özellikle deprem bölgesinde verdiği emek ve mücadelesi isminin gelmesinde önemli etken oldu. adaylığı için ön plana çıktı.

3. TEVFİK GÖKSU

Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu da adaylık için adı geçen isimler arasında.

4. SADI YAZICI

Adaylık için konuşulan son isim ise Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı. Hatırlanacağı üzere Tuzla’da İBB’nin açılışında sahneden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Başkan Yazıcı, öfkeli bir grubun saldırısına uğradı. Bu gelişmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şadi Yazıcı’ya dik duruşundan dolayı teşekkür etti.

kuluncakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu