Haber

AK Partili Metin Külünk’ten Büyükekşi iddiası: Cumhurbaşkanı rahatsız

AK Partili Metin Külünk, TFF’nin Riyad’da yaşanan Süper Kupa krizini ve olaylı Trabzon-Fenerbahçe maçında süreci yönetemediği için tüm faturanın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne konulduğunu ve bu şekilde Türkiye’ye operasyon çekildiğini öne sürdü.

Metin Külünk, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi hakkında açıklamalar yaptı.

Külünk, TFF Başkanı Büyükekşi’nin zaafiyetleri ile Erdoğan’a operasyon çekildiğini iddia etti ve Erdoğan’ın, Büyükekşi’nin yönetim biçiminden de rahatsız olduğunu ileri sürdü.

Sansürsüz Futbol YouTube kanalında konuşan Külünk, “TFF Erdoğan’a doğrudan operasyon yapıyor. Tamamını kast etmem ama futbolu yönetemediklerini söylemeliyim. Galatasaray – Fenerbahçe ve Trabzonspor – Fenerbahçe maçlarının faturasını kim ödedi? Sayın Erdoğan ödedi. Riyad krizi küresel bir operasyondur. Türkiye’ye operasyon çekilmiştir. Mehmet Büyükekşi’ye tüm tribünlerden tepki var. Şampiyon olan Galatasaray taraftarı bile yuhaladı” dedi.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye tepkisini yineleyen Külünk, “Oralara baksın, karar versin. Tribünlerde bir sürü şey denemediler mi? Denediler. Birileri hem Trabzonspor’u hem de Fenerbahçe’yi mi cezalandırmak istedi?” ifadelerini kullandı.

‘TFF’NİN DEVAM ETMESİNE MÜSADE EDİLMEMELİ’

Halihazırdaki TFF yönetiminin devam etmemesi gerektiğini söyleyen Metin Külünk, “1915 -1923 arası dönemi yaşıyoruz. Asıl sayın cumhurbaşkanımızın yükünü almasını gereken kişiler birazcık Türkiye konusunda hassasiyetleri varsa Erdoğan’a gidip ‘TFF tekrar devam etmeli’ denmesine müsaade etmemeli. Sayın cumhurbaşkanımızın en yakınındakiler için söylüyorum. Doğru bilgiler vermeliler. Sayın Cumhurbaşkanımız bu modelden kurtulmak istiyor. Bu mesele futbol meselesi değil, futbolun ötesinde bir mesele bu bence” dedi.

Metin Külünk ayrıca TFF’nin ‘FETÖ’ ile ilişik olduğunu öne sürerek, “Ben bu TFF aklının beslendikleri aklın bu topraklarla bağlantısının olmadığını düşünüyorum. Futbolu FETÖ’den arındırma süreci başlanmalıdır. Antep lobisi ve Bursa lobisi. Bunların hepsinin FETÖ ile bağlantısı var. Ben daha ne söyleyeyim” dedi.

(HABER MERKEZİ)

dodurgahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu