Haber

13 yaşında geliştirdiği oyunla çocukları eğitiyor.

13 yaşında geliştirdiği oyunla çocukları eğitiyor.

8. sınıf öğrencisi Metehan, mezun olduğu anaokulunda geliştirdiği oyunla çocuklara robotik kodlama öğretiyor.

KAYSERİ – Kayseri’de 8. sınıf öğrencisi Metehan Güven, mezun olduğu anaokulunda kendi geliştirdiği oyunla öğrencilere robotik kodlama öğretiyor.

Kayseri’de yaşayan 13 yaşındaki Metehan İnanç, çocukların robotik kodlamayı öğrenmesi için bilgisayar oyunu hazırladı. Mezun olduğu Şehit Hakan Bayram Anaokulunda açılan yaz okuluna isteyerek gelen İnanç, burada kurslara giden anaokulu öğrencilerine robotik kodlama öğretiyor. İnanç, yaptığı işten çok memnun olduğunu belirterek, “Buradan mezun olduktan sonra benden sonra gelen arkadaşlarım için bazı projeler hazırladım. Burada olmak benim için büyük bir şans ve mutluluk. Robotik kodlamayı dijital ortama taşımak Tek kitaplık dijital oyun tasarladım Programım “Çocuklara bilgisayar başında yardım ederek robotik kodlamayı öğretmeyi amaçlıyor. Oyunda robota bazı komutlar veriyoruz ve bu komutlar doğruysa oyunu bitirebiliyorlar. İleride yazılım mühendisi olmayı planlıyorum.”

Öğretmen Gülnaz Yeşildağlar da, “Metehan bizim öğrencimizdi. Daha sonra kodlama ile ilgili bir kitap çalışması başlattık. Bu dönemde Metehan, BİLSEM’de bilişim bölümünde büyük ilerleme kaydetti. Ortak bir çalışma yapıp bu kitabı Türkiye’ye devretme kararı aldık. dijital ortam.Metehan dijital oyun kısmına da yer vermiş.Güzel bir çalışma olmuş.Kitabın içeriğinde oyun alanı,öğretmenin kullanacağı yıllık plan,çocukların değerlendirebileceği etkinlik kitabı,kod kutusu var.Aslında Çocuklardan biri robot olur, obur kodlar, diğer öğrenci oyunu kod alanına aktarır.Bütün bu aşamalar tamamlandıktan sonra Metehan’ın yaptığı oyunlara geçerler. Daha sadık bir ortamda oyun oynama fırsatı doğuyor. Yıllar sonra bir öğrencimle ortak bir eser ortaya çıkarmak inanılmaz keyifli ve gurur verici” dedi. kullanılmış.

haberoguzlar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu